Adam i Maria Duszyńscy

ŻUKOWO | Gwiazda Betlejemska

Adam i Maria są małżeństwem z 30-letnim stażem. Wychowali trójkę już dorosłych dzieci i mają już dwójkę wnuków. Ich przygoda z Jezusem rozpoczęła się na początku lat 80. w Ruchu Światło-Życie (tzw. oazie) prowadzonej przez charyzmatycznego franciszkanina o. Janusza Jędryszka.

Przez 9 lat byli członkami pierwszej w Polsce stałej wspólnoty życia – Wspólnoty Krzyża, gdzie pod jednym dachem modliły się i mieszkały małżeństwa i siostry i bracia celibatariusze. Był to dla nich czas wielkiego zaufania Bogu, trwania w Jego Obecności, a także ewangelizacji i świadectwa.

Od ok. 20 lat współtworzą Wspólnotę Przymierza Gwiazda Betlejemska, która skupia rodziny i osoby stanu wolnego, dzieci, dorosłych oraz młodzież – z różnych miejscowości i diecezji Pomorza. Od początku Wspólnota ma charakter modlitewno-ewangelizacyjny.

Kiedy się spotykają, trwają w modlitwie(szczególnie chwały), katechezie dla dorosłych, dzieci i młodzieży, Eucharystii, a potem agapie. W kilku miejscowościach powstały już w ramach wspólnoty grupy dzielenia Słowem Bożym. Filarami ich duchowości jest Słowo Boże, liturgia, modlitwa chwały, posługa wstawiennicza oraz ewangelizacja (również w więzieniach).